2020.09.10 godz. 10:34 Wrocław, Dolnośląskie

długi mojego byłego meza

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień Dobry, Mam pewną wątpliwość moj były mąż narobil długów, a mianowicie dwa jeden dlug sa to raty, a drugi dlug jest to abonament. Od około dwóch lat tego nie spłaca przed ślubem podpisywaliśmy intercyze przedmalzenska. W chwili obecnej jestesmy po rozwodzie on w dalszym ciągu tego nie splaca windykatorzy wysyłają do mnie @ kierujac je do niego wiele razy dzwonilam do nich z informacją gdzie on przebywa i wgl. Proszę zatem powiedzieć czy oni mogą siąść na mojej pensji w takim wypadku? Dziękuję bardzo za informację.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bartłomiej Skiba

Białystok, Podlaskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Wrz 2020 10:56

Jeżeli przez cały czas Państwa małżeństwa mieliście Państwo rozdzielność majątkową to nie odpowiada Pani za długi byłego męża, które zaciągnął w trakcie trwania maleństwa. Dlatego też nikt nie może zająć jakiegokolwiek składnika Pani majątku na spłatę tych zadłużeń.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)