2022.04.19 godz. 09:03 Wrocław, Dolnośląskie

Umowa pożyczki

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Mam podpisaną umowę pożyczki z jedną osobą. Osoba ta nie spłaca jej jednak od pewnego czasu, dlatego chce podjąć prawne kroki. Jednak w umowie tej przy podpisach pożyczkobiorcy i pożyczkodawcy, są one na odwrót. Mianowicie pożyczkodawca podpisał się tam gdzie jest napisane pożyczkobiorca i na odwrót. Z resztą umowy jest wszystko w porządku, dane obu osób są poprawnie wpisane w odpowiednim schemacie. Problem jest tylko z tymi podpisami. Czy mogę mieć przez to problemy z odzyskaniem pieniędzy?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Kwi 2022 10:33

Dzień dobry, jeżeli tak jak w opisie reszta umowy precyzuje (przede wszystkim we wstępie) strony umowy, tj. kto jest pożyczkobiorcą, a kto jest pożyczkodawcą, to nie powinno być problemu z tymi odwrotnymi podpisami. Istotne jest też przecież jak umowa była wykonywana. Przy ewentualnym sporze sądowym zawsze można też posiłkować się treścią art. 65 k.c. o wykładni oświadczeń woli. Pozdrawiam, adw. Michał Filec
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)