2024.02.07 godz. 12:04 Ruda Śląska, Śląskie

Dzień dobry, Mam problem dotyczący alimentów. Mój ojciec jakiś czas temu pozwał o alimenty mnie, moją siostrę i brata. Wygraliśmy pierwszą i drugą instancję.

Wyjaśnienie sytuacji

Nie pozwał córki, którą wychowywał. Miał wtedy kilka nieruchomości. Po przegranych z nami sprawach, dwie nieruchomości przekazał córce którą wychowywał i jedną konkubinie w akcie notarialnym w formie dożywocia (opieka, ogrzewanie, mieszkanie, codzienne potrzeby, itd.). Teraz znowu założył nam sprawę o alimenty, posiłkując się faktem, że jest bardzo chory, nic już nie ma oprócz najniższej renty i nie ma za co żyć. Żąda po 800zł x 3 dzieci. Moje rodzeństwo ma adwokata, ja jestem sam. Jaką linię obrony mogę podjąć. Czy mam szanse na wygraną ? Proszę Państwa o fachową pomoc prawną.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Lut 2024 15:52

Nie znając szczegółów i okoliczności Państwa życia, nie sposób udzielić informacji. Jeśli potrzebuje Pani pełnomocnika do reprezentowania przed sądem, zapraszam do kontaktu email: slawomir.suski@adwokatura.pl