2022.03.09 godz. 17:07 Bolesławiec, Dolnośląskie

Spadek

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. .Mam problem . Ojciec zmarł 15 lat temu .4 lata temu siostra . 3 mc matak . Zostałem sam w domu i teraz kwestia spadkową. Siostra miała dwoje dzieci z innymi mężczyznami syna i córkę. . Ojciec syna zzekl się spadku po śmierci jego mamy a opiekun córki siostry nie . Więc ma pytanie czy mieszkanie w którym zostałem sam należy do mnie czy jakaś część dzidciczy siostry córka która ma 5 lat . Dodam że Mama umierając nie zostawiał Testamentu.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Mar 2022 17:25

Dzień dobry, przede wszystkim należy ustalić do kogo należał dom. Czy był to majątek Pana rodziców czy czy odrębny majątek Pana matki. Nie zmienia to jednak faktu , iż dzieciom Pana siostry należy się udział w spadku po babce. Wobec Tego zapewne będzie Pan musiał spłacić. Aby odrzucić spadek po nieletnim jego "opiekun" musi uzyskać zgodę sądu rodzinnego.