2022.03.18 godz. 11:03 Toruń, Kujawsko-pomorskie

zadatek

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, mam problem w związku z zadatkiem na kupno domu. Miałam kupić dom w surowym stanie, wpłaciłam 10% jego wartości i spisaliśmy umowę, że dom został zaliczkowany. Niestety zatajone zostało przede mną, że dom został postawiony na działce rolnej. Gdy zrezygnowałam z kupna, bo zależało mi na czasie i nie mogłam sobie pozwolić na załatwianie takich formalności dogadaliśmy się, że po sprzedaży domu zostaną zwrócone mi zaliczkowane pieniądze. Jednak teraz z biegiem czasu kiedy poprzedniemu właścicielowi udało się sprzedać nieruchomość wypiera się zwrotu gotówki. Czy mogę coś z tym zrobić?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Mar 2022 12:40

Dzień dobry. Należy wezwać sprzedawcę do zwrotu zaliczki, a następnie wnieść pozew do sądu.