2021.12.21 godz. 12:03 Grudziądz, Kujawsko-pomorskie

sprawowanie opieki nad dzieckiem

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, mam problem z byłym mężem w sprawie kontaktów z synem. We wrześniu 2020 r. mieliśmy rozwód, ale nie ograniczałam żadnych kontaktów z dzieckiem tylko tyle, że dziecko zamieszkało ze mną. Ostatnim czasem zaczęły się problemy, były mąż bez żadnego uzgadnia ze mną chcę zabierać dziecko, w wyznaczone dni czasem po niego wcale nie przychodzi. Wczoraj stwierdził, że na całe święta zabiera go do siebie, ale ja na to się nie zgadzam, grozi mi, że jeśli się nie zgodzę to mi syna nie przyprowadzi już w czwartek po przedszkolu. Mogłabym prosić o poradę co bym mogła zrobić w tej sprawie.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Gru 2021 13:02

Jeżeli w wyroku rozwodowym nie została ograniczona władza rodzicielska ojca, to należy wystąpić do sądu o ograniczenie władzy rodzicielskiej ojca i uregulowanie kontaktów z dzieckiem.