2022.05.19 godz. 17:44 Rzeszów, Podkarpackie

Pytanie z egzaminu

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Mam problem z jednym pytaniem z egzaminu, gdyż wszystkie odpowiedzie są dla mnie prawidłowe, proszę o pomoc. Niżej podaje pytanie. 1.Naruszeniem dyscypliny finansów publicznych jest: a) niezgodne z przepisami opisanie przedmiotu zamówienia publicznego b) dokonanie zmiany w budżecie lub planie finansowym jednostki sektora finansów publicznych c) zaciągnięcie lub zmiana zobowiązania

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Marcin Długaszek

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Cze 2022 17:22

Prawidłowa jest odp. A Odp. B Możliwe jest dokonanie zmiany w budżecie, o ile posiada się upoważnienie. (art. 10) Odp. C Samo zaciągnięcie lub zmiana zobowiązania samo w sobie nie stanowi naruszenia dyscypliny finansów publicznych. (art. 15 ust 2)
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)