2023.07.15 godz. 09:42 Chojnice, Pomorskie

Reklamacja zakupu dmuchanej zabawki

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, mam problem z reklamacją zakupionego przeze mnie dmuchanego zamku. Dnia 11 czerwca 2023 kupiłam dmuchaną zabawkę, za którą zapłaciłam 2999 zł. 14 czerwca kurier dostarczył mi zamek. Po upływie 2 tygodni dokładnie 26 czerwca zamek popękał co uniemożliwiało jego użytkowanie. Jeszcze tego samego dnia złożyłam reklamacje która została przyjęta dzień później dnia 27 czerwca. Do tej pory otrzymałam od nich tylko jednego maila z prośbą o przesłanie numeru seryjnego produktu (odrazu zaznaczam, że w formularzu reklamacyjnym o to nie prosili). Nie otrzymałam jeszcze odpowiedzi na reklamacje oraz na moje żądanie wymiany towaru na nowy. Czy to nie jest tak, że sklep ma 14 dni na ustosunkowanie się do mojej reklamacji a jeśli tego nie zrobili oznacza, że się do niej przychylają? Jeśli jestem w błędzie proszę mnie poprawić. Co mogę zrobić żeby przyspieszyć cały proces reklamacyjny?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Lip 2023 13:53

Jeśli sprzedawca nie udzieli odpowiedzi w terminie 14 dni, uznaje się, że reklamacja została uwzględniona i sprzedawca jest zobowiązany spełnić żądanie. W każdym przypadku może Pani również odstąpić od umowy i żądać zwrotu zapłaconej ceny. Zapraszam do kontaktu w razie problemów: slawomir.suski@adwokatura.pl