2022.06.02 godz. 13:13 Lubin, Dolnośląskie

Uciążliwy lokator

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, mam problem z sąsiadem. Ma ptaka, którego trzyma w klatce i przez cały dzień oraz noc ten ptak ćwierka/piszczy. Często budzi mnie w środku nocy, bądź nad ranem. Ciężko nazwać ten dzwięk. Jest to bardzo uciążliwe. Wszelkie rozmowy i prośby nie dają efektu, sąsiadka jest bardzo niemiła i złośliwa. Co mogę zrobić w tej sytuacji?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Cze 2022 17:25

Dzień dobry, od strony prawnej można spróbować zadziałać na dwa sposoby. Prostszy to wezwanie Policji ze względu na wykroczenie z art. 51 Kodeksu wykroczeń (zakłócanie spokoju), ponieważ właściciel odpowiada za swoje zwierzę. Drugi sposób, bardziej czasochłonny i też przyznam, że niezbyt pewny w przedstawionym stanie faktycznym to jeszcze pozew o tzw. immisje do sądu cywilnego. Pozdrawiam, adw. Michał Filec