2023.07.02 godz. 13:30 Lębork, Pomorskie

Problem malzenski

Wyjaśnienie sytuacji

Dzien dobry mam problem z żoną, ja pracuje juz 13 kat w delegacjach zawsze pieniądze dawalem na dzieci don rodzine , zona nie pracuje zajmuje się domem dziecmi , pare lat temu dowiedzialem sie ze mnie oklamala z pieniedzmi od tego czasu nie daje jej dostepu do konta ledwo ciagne koniec z koncem mamy dlugi konornikow , zona pije alkohol i ciagle mnie posadza ze wydaje pieniadze na lewo , oplacam dwa mieszkania poniewaz mieszkam tez w krk bo tam pracuje ma ciagle pretensjie do mnie o wszystko zneca sie psychicznie juz nie daje rady co mam zrobic prawnie aby wyslac ja na leczenie

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Lip 2023 09:39

Nie ma prawnych możliwości zmuszenia do leczenia alkoholowego. Jedynie sąd na wniosek może zobowiązać do poddania się leczeniu. Może warto rozważyć wniesienie pozwu o rozwód?