2023.03.19 godz. 18:53 Rydułtowy, Śląskie

Zapytanie o Darowizne

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry mam Pytanie, 13lat temu Dziadek za życia przepisal mi dom w darowiznie, zaplacilam podatek, zglosilam w księgach wieczystych itp(moja mama dostala pokoj z obejsciem dokładnie okreslony który i moj brat pokój do ożenku) ja dostalam resztę domu w zamian za opiekę.Wszystko zostalo podpisane przy notariuszu i każdy zlozyl podpis i przystal na opisane warunki w darowiznie) W zeszlym roku dziadek zmarł, brat sie przeprowadził i zerwal kontakty (mial tez problemy z prawem z powodu wszczynania awantur jak jeszcze z nami mieszkał, wszystko bylo zgłaszane i byly tez interwencje) teraz brat odzywa się do mnie że coś mu się należy i chce się dogadac bo inaczej skieruje sprawę do sądu. Uważam że nic mu sie nie należy, nigdy nie dokładał sie do remontow i rachunków (mam wszystkie faktury i rachunki) a wręcz niszczyl mienie, nie odwiedzal dziadka, nie był nawet na pogrzebie za który tez Ja zaplacilam. Czy ma jakieś podstawy prawne, czy cos mu sie należy? Dodam że nie bylo zostawionego Testamentu tylko Darowizna za życia jak dziadek jeszcze byl zdrowy.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Mar 2023 13:59

Dzień dobry. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl