2021.12.09 godz. 14:34 Przeworsk, Podkarpackie

blokady konta bankowego

Wyjaśnienie sytuacji

dzień dobry mam pytanie czy bank może zablokować konto bankowe z całą kwotą pieniędzy bez uprzedniego powiadomienia ? niezapłacony mandat w wysokości 300zł

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Michał Mikołajczak

Poznań-Grunwald, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Gru 2021 16:32

Dzień dobry, niestety, może się tak zdarzyć. Wynika to z tego, że zajęcie administracyjne jest kierowane do banku drogą elektroniczną, natomiast zobowiązany otrzymuje je w zwykłej formie papierowej. W rezultacie trafia ono najpierw do banku, a dopiero później do posiadacza rachunku.