2024.06.05 godz. 17:07 Poznań, Wielkopolskie

Nieruchomość

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry mam pytanie czy jeśli moja mama ma w październiku rozprawę odnośnie jej domu w sprawie zwrotu podwójnej zaliczki z potencjalna była kupującą tą nieruchomość ale umowa kupna sprzedaży między nimi jest rozwiązana , to czy ja mogę podpisać z mamą wstępna umowę kupna sprzedaży tej nieruchomości (mamy domu ) spłacić hipotekę ( dom jest zadłużony) i podpisać umowę końcowa?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Lip 2024 10:50

Dzień dobry Jeżeli Mama nie zamierza sprzedawać domu osobie, od której otrzymała zaliczkę - nawet gdyby rozprawa zakończyła się skrajnie niekorzystanie, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby podpisać z Mamą umowę przedwstępną. Jednak spłacić zadłużenie związane z hipoteką powinna Mama, a nie osoba, która w przyszłości nabędzie nieruchomość. Z wyrazami szacunku