2024.03.01 godz. 11:22 Szczecinek, Zachodniopomorskie

Dzień dobry mam pytanie czy jeżeli mój mąż ma dziecko z inną kobietą to czy te dziecko jak skończy 18 lat ma prawa do naszego mieszkania.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry mam pytanie czy jeżeli mój mąż ma dziecko z inną kobietą to czy te dziecko jak skończy 18 lat ma prawa do naszego mieszkania.Z mężem mamy wspólnie tylko córkę.Nastepne pytanie jeżeli mąż kupił mieszkanie przed naszym ślubem to czy po rozwodzie należy mi się jakaś część mieszkania ?Ponieważ dawałam pieniądze na remonty i sama robiłam remonty w tym domu .Przed ślubem mieszkaliśmy w tym domu .Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Mar 2024 13:30

1. syn z innego małżeństwa będzie spadkobiercą w przypadku śmierci Pani męża. Nie widzę innego sposobu nabycia współwłasności w mieszkaniu męża. 2. majątek nabyty przed ślubem stanowi majątek osobisty małżonka, a zatem nie będzie wchodził w skład majątku wpsólnego i na tej podstawie nie będzie Pani miała prawa do części mieszkania. To, co Pani zainwestowała z Pani majątku osobistego, będzie podlegało rozliczeniu.