2021.09.04 godz. 09:52 Bytom, Śląskie

Czy mogę

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry mam pytanie czy mogę jeszcze nie prawomocny wyrok pozbawienia wolności zamienić na pracę społeczne tzn, 6 miesięcy pozbawienia wolności

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Arkadiusz Stelmach

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Wrz 2021 16:53

Teoretycznie istnieje taka możliwość, w praktyce wszystko zależy od postawionego Panu zarzutu oraz zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego. Proszę złożyć wniosek o uzasadnienie wyroku w ciągu 7 dni od jego ogłoszenia, a następnie apelację w ciągu 14 dni od doręczenia wyroku wraz z uzasadnieniem. Gdyby jednak został Pan skazany na karę pozbawienia wolności proszę pamiętać o możliwości odbycia jej w systemie dozoru elektronicznego.