2024.06.24 godz. 09:03 Warszawa, Mazowieckie

Czy mogę napisać pismo do męża

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Mam pytanie czy można wysłać mężowi pismo od adwokata z treścią taka ze żona już ma dość całej sytuacji,jego zachowania i nałogów i jeśli nie zdecyduje się na leczenie to składa wniosek o rozwód? I to z jakimś czasem np 14 dni na odpowiedz męża na to pismo. Poprostu takie lekkie przestraszenie męża żeby zaczął coś z sobą robić jak mu zależy na rodzinie

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Cze 2024 10:43

Może Pani w każdej formie motywować męża do podjęcia kroków ratujących związek. Termin wyznaczony w takim piśmie nie jest wiążący. Ostatecznie to Pani decyduje czy wnieść o orzeczenie rozwodu i w jakim czasie będzie Pani chciała to zrobić.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)