2023.10.05 godz. 10:15 Działdowo, Warmińsko-mazurskie

Pożyczka

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry mam pytanie do Państwa jakiś czas temu pożyczyłem koleżance pieniądze w wysokości 7 tysięcy złotych posiadam tylko wiadomość tekstowa , historię przelewu i świadka który widział jak wykonuje przelew. W rozmowie nie była uwzględniona data oddania pożyczki. Jaka jest szansa na odzyskanie pieniędzy. Dziękuję i pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Sty 2024 23:06

Dzień dobry, umowa pożyczki powyżej 1000 zł powinna być zawarta w formie dokumentowej. Wykonany przelew może zostać uznany za taki dokument jeżeli pozwala stwierdzić, że umowa pożyczki została zawarta.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)
Tak Nie

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Paź 2023 10:30

Tak, z opisu wynika, że prawdopodobnie w sposób dostateczny będzie Pan w stanie wykazać zawarcie umowy pożyczki (stwierdzam bez analizy dokumentów, a wyłącznie na podstawie powyższego opisu). Umowę pożyczki należy wypowiedzieć i wezwać do zapłaty w odpowiednim terminie. Po bezskutecznym wezwaniu należy złożyć pozew o zapłatę. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)