2023.07.31 godz. 08:49 Warszawa, Mazowieckie

Wypowiedzenie B2B

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Mam pytanie dot. okresu wypowiedzenia umowy b2b. W umowie mam zawarty miesięczny okres wypowiedzenia, oraz 26 płatnych dni urlopowych w całym roku kalendarzowym. W piątek otrzymałem od zleceniodawcy nagłe wypowiedzenie umowy za porozumieniem stron z okresem wypowiedzenia od 11.08 - pozostała część miesiąca to zaproponowany przez zleceniodawcę niewykorzystany urlop. Pytanie, czy powinien zgadzać się na taką formę rozwiązania umowy? Przyznam, że nie planowałem wykorzystywać urlopu w okresie wypowiedzenia i wydaje mi się, że ten powinien nastąpić po okresie wypowiedzenia. Dziękuję.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Lip 2023 09:54

Dzień dobry, niestety umowy B2B żądzą się swoimi prawami - nie dotyczą ich przepisy Kodeku Pracy. Proszę o przesłanie skanu tej umowy na e-mail agnieszka@kancelaria-uranin.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)