2023.10.11 godz. 14:51 Opole Lubelskie, Lubelskie

Gdzie zlozyc wniosek?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzien dobry, Mam pytanie dot. Praw rodzicielskich. Mieszkam z dziecmi na stale w Holandii. Nie mamy zameldowania w Polsce. Chcialabym zlozyc wniosek o pozbawienie praw rodzicielskich ojca dzieci,ktory nie partycypuje w ich wychowaniu. Ojciec mieszka w Polsce. Ktory sąd jest wlasciwy do zlozenia wniosku? Sąd w Holandii czy w Polsce? Jeśli w Polsce to, który? Wlasciwy zamieszkaniu pozwanego czy naszego ostatniego adresu w Polsce? Z gory dziekuje za pomoc. Z poważaniem Anna m.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Bukowski

Kielce, Świętokrzyskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Paź 2023 18:51

Właściwy jest Sąd dla miejsca zamieszkania dzieci, teoretycznie może Pani próbować w Polsce bo jest to miejsce pobytu pozwanego ale z praktyki wiem, że Sądy odsyłają do miejsca zamieszkania dzieci jeżeli kraj jest w UE. Więc zostaje Pani Holandia. z poważaniem Adwokat Michał Bukowski - Kielce