2019.12.04 godz. 16:47 Poznań, Wielkopolskie

interpretacja

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące interpretacji art. 53, par 1.1.b Kodeksu Pracy. Jak rozumieć zapis, mówiący, że pracodawca może rozwiązać umowę jeżeli niezdolność pracownika na skutek choroby trwa dłużej niż łączny okres pobierania z tego tytułu wynagrodzenia i zasiłku oraz pobierania świadczenia rehabilitacyjnego przez pierwsze 3 miesiące - gdy pracownik był zatrudniony u danego pracodawcy co najmniej 6 miesięcy lub jeżeli niezdolność do pracy została spowodowana wypadkiem przy pracy albo chorobą zawodową

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Karolina Gawlik

Dębica, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Gru 2019 20:33

Uwzględniając wszystkie okresy zawarte w art. 53 § 1 pkt 1 lit. b kodeksu pracy – pracownik pozostaje pod ochroną maksymalnie przez 182 dni + trzy miesiące (a przy gruźlicy: 270 dni + 3 miesiące).
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)