2022.11.14 godz. 16:31 Dachowa, Wielkopolskie

Kto jest spadkobiercą?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Mam pytanie, dotyczące spadku po moim wujku czyli bracie mojej babci kto po nim dziedziczy? Wujek, który zmarł nie miał żony, ani dzieci, miał tylko rodzeństwo, ale ono zmarło przed nim tak jak i rodzice wujka. Jedna siostra (czyli moja babcia) miała tylko dzieci, reszta rodzeństwa wujka była bezdzietna. Niestety z tej 4 dzieci został tylko 1 syn, ponieważ reszta dzieci też zmarła ale pozostawiła po sobie dzieci. Moje pytanie: Czy dziedziczy tylko syn siostry czy też wnuki siostry dzieci których już nie żyją? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Lis 2022 10:00

Dzień dobry, dziedziczy zarówno syn jak i wnuki (wstępują w miejsce zmarłych rodziców).