2020.09.08 godz. 09:43 Głogów, Dolnośląskie

Umowa ze szkoła językową prywatną

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry mam pytanie dotyczące szkoły prywatnej językowej. Dostałam umowę w której musze podać według szkoły numer PESEL, moje dziecko chodzi tam już 4 lata i do tej pory nie było konieczne podanie numeru. Według właścicielki jej adwokat powiedział że trzeba. Mam obawę przed podawaniem tak ważnego numeru. Naprawdę jest to według prawa, przecież jest RODO.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Adam Kłoszewski

Kąty, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Wrz 2020 13:49

Zacznijmy od tego, kto jest stroną umowy: Pani czy Pani Pani dziecko, którego jest Pani przedstawicielem ustawowym, bowiem ono z uwagi na wiek nie posiada zdolności aby samodzielnie zaciągać zobowiązania tego typu jak umowa ze szkołą językową. Skoro chcą PESEL dziecka to niech wskażą podstawę prawną uzasadniającą takie żądanie. Przepis, jego treść, ustawę w której taki obowiązek ustanowiono.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)