2023.11.17 godz. 18:47 Zabrze, Śląskie

Wyludzenie

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Mam pytanie jak to wygląda pod względem prawnym i czy mogę złożyć zawiadomonie o wyłudzenie. Zacznę od poczatku, kiedy chcialam zarobić zainteresowałam się bukmacherka a że byłam w tym zielona więcej przegrywałam i zapisałam się do grup związanych z bukmacherka na fb. Tam znalazl mnie jeden chłopak X i chciał mi pomóc i nawet zachęcając mnie do siebie dal mi typy które wygrały, a że później chciał zarobku to poprosił o 50 zł bym mu zapłaciła to on obstawi i znowu wygramy, a ze sobie pomyślałam że nic nie jest za darmo, zapłaciłam mu te pieniądze, wygral, wysłałam mi potwierdzenie ale gdy miał wypłacić pieniądze to niby twierdzi że wpłacić na depozyt ponad 2 tys i odrazu wypłacił. Buk wtedy stwierdził,że to było oszustwo i zablokowal środki do wypłaty. Chłopak X twierdził i przyznał się do winy i poprosił o pomoc żeby mu pomóc wypłacić, więc pomagałam na tyle że po 3 miesiącach walki z norweskim Bukiem( bo to był norweska bukmacherka) I wpłacie ponad tys złotych, chłopak X przestał się do mnie odzywać i odczytywać wiadomości więc jestem pewna że odzyskał pieniądze które po naszych wpłatach wyszło około 10 tys. Po prostu mnie totalnie olewa i moje pytanie czy ja mogę coś prawnie zrobić czy to przegrana sprawa. Mam cala konwersacje z chłopakiem X oraz potwierdzenia wpłat na jego konto. Będę wdzięczna za pomoc bo chcialam bym odzyskać moje pieniądze > Z szacunkiem > Honorata

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Lis 2023 20:43

Dzień dobry, jeśli uważa Pani że doszło do popełnienia przestępstwa to może to Pani zgłosić do organów ścigania.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)