2022.01.08 godz. 18:18 Dzierżoniów, Dolnośląskie

Pożyczka

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry , Mam pytanie jakiś czas temu pożyczyłem koledze 10tys i mam problem z odzyskaniem , jedyne co posiadam z dowodów to przelew w którym jest nazwa ze to pożyczka czy jest jakasa szansa odzyskać to z pomocą prawnika?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Sty 2022 19:55

Dzień dobry! W opisanej sytuacji w pierwszej kolejności proponuję skierowanie do pożyczkobiorcy (kolegi) pisemnego wezwania do zapłaty listem poleconym z zakreśleniem terminu spłaty zobowiązania. W przypadku braku satysfakcjonującej odpowiedzi ze strony adresata proszę rozważyć skierowanie sprawy na drogę postepowania sądowego (pozew o zapłatę) - skuteczność postępowania uzależniona jest od posiadanych przez Pana środków dowodowych (np.: potwierdzenie dokonania przelewu) oraz od sytuacji majątkowej dłużnika.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)