2023.02.18 godz. 11:53 Warszawa, Mazowieckie

Alimenty

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Mam pytanie jestem po rozwodzie i mój były mąż zmarł i miał wobec naszego dziecka dług alimentacyjny (zaległe alimenty 10tysiecy ) Mial druga żonę i dzieci Dostałam pismo od komornika z pytaniem czy umarzam dług czy nie . I zadzwoniłam do dziadków (jego rodziców powiedziałam jaka sytuacja ) i dostałam odpowiedź że oni nie dziedzicza tylko żona i jego dzieci .co mogę w takiej sytuacji zrobić.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Lut 2023 20:10

Wnieść o stwierdzenie nabycia spadku po zmarłym (jeśli jeszcze nie zostało przeprowadzone), a następnie wezwać do zapłaty zaległych alimentów (alimenty wymagalne podlegają dziedziczeniu jako dług spadkowy). W przypadku bezskuteczności wezwania pozostanie pozew o zapłatę
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)