2022.01.19 godz. 11:42 Chojnice, Pomorskie

Co zrobić

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, mam pytanie mój znajomy dostał pismo z sądu dotyczące tego, iż spotkał się raz z pewną kobietą która jest teraz w ciąży niby z nim. Poród odbędzie się najprawdopodobniej pod koniec lutego. Dnia dzisiejszego znajomy dostał pozew z sądu gdzie jest napisane że ma zapłacić matce na utrzymanie w czasie ciąży oraz porodu, zapłacić wyprawkę około 2 tysiące, zakupić wózek. Mój znajomy nie jest z tą kobietą w żadnym związku, widzieli się tylko raz w maju i rzekomo wtedy zaszła w ciążę ale czy to dziecko jest jego niewiadomo. Moje pytanie czy znajomy ma cokolwiek Płacić? Z poważaniem

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Sty 2022 12:00

Znajomy może złożyć odpowiedź na pozew lub zaskarżyć postanowienie o zabezpieczeniu jeśli takie wydano.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)