2022.11.03 godz. 20:55 Gorzów Wielkopolski, Lubuskie

Czy moge

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Mam pytanie , moja Dobra znajoma dostala wyrok 1 roku odbywania kary, nie ma pieniędzy na adwokata ani głowy żeby się za to wszystko wziasc chciałabym jej pomóc i znalazłam wzór wniosku o odbywanie kary na dozorze elektrycznym . Czy można złożyć taki wniosek bez adwokata? Do tego ma karę 6tys zadość uczynienia Czy można też napisać wniosek o rozłożenie tego na raty?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Lis 2022 18:30

Tak, wniosek można złożyć samodzielnie. Jeśli chodzi o świadczenie dla pokrzywdzonego - proszę porozumieć się z samym pokrzywdzonym w zakresie spłaty ratalnej.