2020.10.01 godz. 21:04 Kraków, Małopolskie

Auto zastępcze

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry mam pytanie na początku tygodnia miałem kolizję drogową nie że swojej winy dostałem auto zastępcze na 5 dni w tym czasie zostało wypłacone odszkdoowanie gotówkowe i wybrałem serwis do naprawy niestety termin wolny jest dopiero 29.10.2020 I jestem na niego umówiony. Ubezpieczalnia nie chce przedłużyć mi auta zastępczego A moje nie jest zgodne z przepisami o ruchu drogowym czy mogą tak zrobić? Auto jest mi potrzebne do dojazdów do pracy itp. A z tego co się. Przysługuje mi ono na rzeczywisty okres naprawy samochodu od dnia zdarzenia do odebrania z warsztatu

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Paź 2020 18:56

Dzień dobry, najem zastępczy jest często kwestią sporną przy wypłacie odszkodowania z OC. Jeżeli Pana samochód nie nadaje się do używania i nie ma Pan dostępu do innego samochodu, to na czas naprawy może Pan korzystać z najmu pojazdu zastępczego wedle stawek rynkowych i żądać odszkodowania za ten okres koniecznego najmu. Często kończy się to sporem sądowym z ubezpieczycielem, ale czasem wynajmujący samochód rozliczają najem bezgotówkowo, przejmując roszczenie z tego tytułu za pomocą cesji. Pozdrawiam, adw. Michał Filec

Zmodyfikowano dnia: 02 Paź 2020 18:57