2023.10.26 godz. 22:29 Tłuszcz, Mazowieckie

groźba karalna

Wyjaśnienie sytuacji

dzień dobry. mam pytanie na temat groźby karalnej. moja 7 letnia córka była molestowana przez 16 letniego brata ciotecznego. sprawa została zgłoszona do prokuratury. w ramach odwetu istnieje możliwość zaskarżenia mnie o groźbę karalną, gdyż pod wpływem emocji i całej sytuacji powiedziałem maloletniemu cytuje: "jeszcze raz się do niej zbliżysz to cię zajebie własnymi rękoma" czy impuls emocji w tym przypadku może być brany pod uwagę?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Paź 2023 23:23

Groźba karalna ma miejsce gdy „wzbudza w osobie, do której została skierowana lub której dotyczy, uzasadnioną obawę, że będzie spełniona” - pytanie czy w wypadku ta osoba faktycznie bała się tej groźby uważała, ze może ona być naprawdę spełniona
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)