2021.03.29 godz. 10:57 Olkusz, Małopolskie

Co mam zrobic w tej sytuacji ?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Mam pytanie odnosnie dlugu , sytuacja wyglada następująco .Wczoraj dostalam telefon od pana z windykacji że mam 4 tys do splaty po zmarlej mamie , dodam ze mama zmarla 4 lata temu i do chwili obecnej byla cisza , zadnych upomnien, doslownie nic , tym bardziej ze w domu nie bylo zadnej umowy .Pozyczka była brana w parabanku ktory juz nie istnieje , prosilam pana o wyslanie dokumentów ake nie wiem czy to zrobi bo byl bojowo nastawiony.Prosze mi powiedzieć. jakie. kroki. powinnam powziąć, gdzie sie udac , co robić? Dziękuję i pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Mar 2021 12:49

Dzień dobry! W opisanej sytuacji zalecałbym dużą ostrożność i oczekiwałbym na dostarczenie umowy pożyczki przez podmiot, który się z Panią kontaktuje. Prawdopodobnie jest to fundusz inwestycyjny, który skupuje roszczenia od banków i firm pożyczkowych i zobowiązanie, które zostało wskazane w treści rozmowy jest przedawnione, jednak tutaj potrzebowałbym więcej szczegółów. W czasie rozmów albo w korespondencji przedstawiona zostanie zapewne propozycja spłaty tego zobowiązania w ratach - proszę na nią nie reagować dopóki nie będzie przedstawiona kompletna dokumentacja w sprawie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (4 głosy)