2022.05.09 godz. 17:46 Wrocław, Dolnośląskie

Przejęcie spadku

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, mam pytanie odnosnie domu mianowicie , jak wygląda sytuacja prawna w sytuacji gdy mieszkam z ojcem i babcią . Właścicielem domu jest nie żyjąca mama babci . Jednak problem jest taki ze babcia ma siortre i ona ma syna . Co zrobic w takiej sytuacji gdy dom jest w złym stanie i wymaga remontu którego bym chciał się podjąć i mieszkać. Czy w takim przypadku gdy babcia i ojciec umrą to czy ktoś kiedyś może zarządać abym się wyprowadził? Jak wygląda taka sprawa czy mogę tam mieszkać i spać spokojnie ? I czy mogę starac sie kiedys o przejęcie spadku?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Maj 2022 11:30

Trzeba zrobić sprawę spadkową po prababci. Potem swój udział spadkowy babcia może przekazać Pani. Odradzam inwestycję w nie swoją nieruchomość.