2021.04.01 godz. 18:10 Dąbrowa Górnicza, Śląskie

Oszustwo banku

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie konsekwencji w sprawie podania nieprawdziwych danych w celu otrzymania pożyczki w banku. Bank oczywiście to sprawdził i odmówił. Ale czy teraz coś mi za to grozi? Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Justyna Rysula

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Kwi 2021 17:49

Witam serdecznie, przy podawaniu danych niezgodnych z rzeczywistością należy być ostrożnym. Bank może podejrzewać próbę wyłudzenia pożyczki poprzez wskazanie danych fałszywych. Poza tym jeśli przy tej okoliczności posłużono się dokumentem stwierdzającym nieprawdę to samo użycie takie dokumentu również jest karalne. Pozdrawiam serdecznie