2022.04.25 godz. 09:42 Białystok, Podlaskie

Umowa darowizny

Wyjaśnienie sytuacji

Dzien dobry Mam pytanie ostanio tesc przekazał dla mnie i dla syna swojego działkę w akcie notarialnym został zawarty punkt o tym że notariusz informuję o możliwości odwołania darowizny w sytuacji nierażącej niewdzięczności. Czy w każdej umowie darowizny zawierany jest taki punkt czy może teść chciał się zabezpieczyć w ten sposób i notariusz mu doradził o takim zapisie.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Cze 2022 21:27

Wynika to z ustawy. Zapis taki nic nie zmienia. Czy on jest, czy go nie ma darczyńca może próbować odwołać darowiznę w przypadku rażącej niewdzięczności.