2023.07.13 godz. 17:52 Biała, Łódzkie

Dzierżawa gruntów rolnych

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry mam pytanie ponieważ wypowiedziałem umowę dzierżawy ponieważ dzierzawca poddzierzawial 3 osobie powiem ze miał okres 1 roku niestety nie kontaktował się ze mną i dalej wjeżdża na pole argumentując ze dużo w nią włożył kosztów co mogę teraz zrobić muszę zrobić nakaz sądowy o opuszczenie czy wystarczy zgłosić to na policję proszę o odpowiedź Leszek Glowacki

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Lip 2023 08:43

Dzień dobry, jeżeli właściciel nieruchomości został pozbawiony władztwa nad rzeczą, przez kogoś, kto następnie nie opuścił gruntu po zakończeniu umowy dzierżawy, wówczas może domagać się od osoby naruszającej jego prawo zapłaty wynagrodzenia za bezumowne korzystanie z nieruchomości. Przysługuje Panu także prawo wystąpienia do sądu z roszczeniem o wydanie gruntu. Ten wyrok będzie konieczny aby zakończyć zaistniałą sytuację. Jeśli będzie potrzebował Pan pełnomocnika zapraszam do kontaktu. Agnieszka Wolnicka-Uranin tel 607153023 email agnieszka@kancelaria-uranin.pl