2021.12.06 godz. 07:39 Gdańsk, Pomorskie

Umowa darowizny części samochodu

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Mam pytanie. Ponieważ z byłym partnerem spisaliśmy umowę darowizny części samochodu. Z umowy darowizny wynika, że ja mam 50% wartości samochodu, ale to ja jestem jego właścicielem. Były partner nie jest właścicielem, ani współwłaścicielem. Co można zrobić w takiej sytuacji ?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Jolanta Kaczykowska-Stubba

Gdynia, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Gru 2021 12:14

Dzień dobry, Pytanie jest nieprecyzyjne, nie wynika z niego jaki jest problem i kto jeszcze jest współwłaścicielem samochodu. W sytuacji, gdy jeden ze współwłaścicieli chce być wyłącznym właścicielem samochodu, drugi ze współwłaścicieli powinien przenieść na niego przysługujący mu udział we własności (na podstawie umowy sprzedaży bądź darowizny). W sytuacji, gdy nie ma zgody na takie rozwiązanie można dochodzić sądownie zniesienia współwłasności.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)