2021.10.14 godz. 12:11 Powidz, Wielkopolskie

Wypowiedzenie, wyplata

Wyjaśnienie sytuacji

Dzien dobry. Mam pytanie pracuje na umowie zlecenie. Na umowie mam napisane platnosc do 7 dni od otrzymania listy plac do ksiegowej. Listy otrzymala 4.10 wyplat nie ma szefowa ciagle mowi o cierpliwosci. Czy jezeli chcialabym sie zwolnic w trybie natychmiastowym, to w jaki sposob zeby nie miec wpisane dyscyplinarnie lub porzucenia pracy

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Anna Sobieraj

Słupca, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Paź 2021 17:09

Szanowna Pani, w tym przypadku wszystko zależy od postanowień jakie są zawarte w umowie zlecenia, Zakładam, że przewiduje ona możliwość jej wypowiedzenia, jednak w każdej sytuacji, zgodnie z przepisami kodeksu cywilnego możliwe jest wypowiedzenie umowy zlecenia w trybie natychmiastowym z ważnych przyczyn, do których niewątpliwie zalicza się brak wynagrodzenia.