2024.08.06 godz. 19:10 Bytom, Śląskie

Zachowek

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, mam pytanie proszę o poradę.. moja mama zmarła w tamtym roku w marcu, mam jeszcze siostrę i cały spadek mama przepisała na moją siostrę, mama nie wpisała mnie do testamentu. I moje pytanie ile należy mi się zachowku po mamie jako dziecko które nie było wpisane do testamentu. Mam nadzieję o szybką odpowiedź, dziękuję i pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Sie 2024 15:09

Zachowek to połowa udziału spadkowego, który przypadłby Panu w przypadku, gdyby doszło do dziedziczenia ustawowego. Jeśli do spadku w drodze ustawy byłby powołany wyłącznie Pan i siostra, to zachowek wyniósłby 1/4 część spadku. Jeśli potrzebuje Pan pełnomocnika w tej sprawie, zapraszam do kontaktu email: slawomir.suski@adwokatura.pl