2021.12.16 godz. 11:58 Konin, Wielkopolskie

spółka

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Mam pytanie. W chwili obecnej jestem dyrektorem szkoły w szkole publicznej. Razem z męzem chcemy założyć spółkę z.o.o. Dowiedziałam się że jesli pełnię funkcje publiczną nie mogę być członkiem takiej spółki. Czy są jakieś wyjątki od tej reguły?????

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Lut 2022 14:25

Niestety nie ma wyjątków. Naruszenie zakazu może spowodować zwolnienie dyrektora.