2023.09.18 godz. 11:12 Ostrołęka-Stacja, Mazowieckie

Sprawa spadkową

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry mam pytanie w związku w sprawie spadkowej, zmarła moja mama i ma trójkę dzieci zostawiła Testament z wyszczególnieniem podziału majątku, dwójka dzieci zrzeka się tego majątku nie chcą nic ale również nie chcą nic w tej sprawie robić dostarczyć dokumentów które trzeba dostarczyć do sądu w sprawie spadkowej, a ja chciałabym dostarczyć dokumenty wszystkie do sądu aby uregulować całe sprawy i nie wiem co w związku z tym mam robić Jak złożyć wniosek w sprawie tego spadku, ponieważ od rodzeństwa są potrzebne akty urodzenia akty małżeńskie i tak dalej które oni nie chcą dostarczyć czy

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Wrz 2023 12:09

Otrzyma Pan skrócony aktu urodzenia rodzeństwa w urzędzie stanu cywilnego opłacając 22 zł od aktu. W przypadku zamężnych kobiet przedkładamy skrócony odpis aktu małżeństwa.

Zmodyfikowano dnia: 18 Wrz 2023 12:10