2022.10.18 godz. 17:30 Bielsko-Biała, Śląskie

Zdrada

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry,mam pytanie w związku ze swoim problemem.Żona ma romans od kilku miesięcy,gdy dowiedziałem się o tym wyprowadziłem się z domu ponieważ nie wytrzymałem psychicznie tego że nie przyznała się do tego mimo dowodów i nadal kontynuowała zdradę.Nie utrzymujemy kontaktów jedyne to w sprawie wychowania 2 naszych dzieci.Nie mamy separacji ani rozwodu a żona nadal utrzymuje kontakty z kochankiem,spotykają się i planują wspólne życie.Czy może to wpłynąć na moją korzyść podczas rozwodu i orzekania o winie żony która doprowadziła do rozpadu małżeńskiego? Proszę o odpowiedź,dziękuję, pozdrawiam.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Grochal

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Paź 2022 18:49

Dzień dobry, oczywiście jest to okoliczność, którą Sąd orzekając o winie powinien brać pod uwagę. Jednakże zasady rządzące procesem cywilnym wymagają, żeby strona, która podnosi jakieś twierdzenia przedstawiła dowód na ich poparcie. Stąd należałoby przed sprawą rozwodową udokumentować jakoś postępowanie żony. W razie dalszych pytań zapraszam do kontaktu.