2022.05.26 godz. 11:27 Wrocław-Śródmieście, Dolnośląskie

zapytanie

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Mam pytanko, iż chcę zapytać ile obecnie kosztuje przeczytanie ,analize oraz napisanie i zlozenie pozwu do banku w sprawie wziętego kredytu we CHF.(sprawa oparła sie na napisaniu do banku pisma o wystawienie zaświadczenia o określenie dokładnie wartości sporu). Chce sie dowiedzieć ile na dzień dzisiejszy taka usługa kosztuje.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Maj 2022 15:32

Dzień dobry, to kwestia indywidualna dla danej kancelarii, jednak najczęściej wynagrodzenie opiera się na schemacie bezpłatnej analizy umowy i wyceny sprawy (często właśnie z zaświadczeniem żeby ocenić potencjalny zysk), następnie płatność za prowadzenie sprawy rzędu kilku tysięcy złotych od danej instancji, a w przypadku wygranej success fee ustalony procentowo (różnie - od wartości kredytu, zysku itp.) lub kwotowo. Sam sprawy frankowe wyceniam i prowadzę według analogicznego schematu. Pozdrawiam, adwokat Michał Filec