2022.11.16 godz. 12:35 Kraków, Małopolskie

Co zrobić z pismem z sądu rodzinnego

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, mam szybkie zapytanie - żona złożyła do sądu wniosek o zgodę na odrzucenie spadku w imieniu dziecka. Jako wnioskodawca jestem tam wpisany z żoną, ale podpisała się tylko żona. Teraz sąd przysłał mi odpis wniosku zobowiązując do złożenia odpowiedzi pod rygorem uznania, iż uczestnik wyraża zgodę na dokonanie czynności prawnej wnioskowanej w piśmie. Pytanie czy mam ten odpis podpisać czy napisać pismo zatytułowane np. odpowiedź na pismo i wpisać tam, że wyrażam zgodę na czynności prawne?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Lis 2022 19:00

Dzień dobry, należy napisać do sądu pismo, w którym wyraża Pan zgodę na dokonanie czynności odrzucenia spadku w imieniu dziecka.