2020.01.29 godz. 16:57 Poznań, Wielkopolskie

500 plus

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry Mam taką sprawę, jestem po rozwodzie mam nie ograniczone prawa rodzicielskie, dziecko mieszka z matką, widzenie z dzieckiem 1-2 dni w tygodniu plus co drugi weekend (zaczynając od piątku), była żona pobiera na dziecko 500 plus czy zachodzi ewentualność aby cześć tej kwoty była wypłacana dla mnie. Jeżeli tak to w jaki sposób i do jakiej instytucji muszę się zgłosić ??? Mam jeszcze jedno pytanie czy mam obowiązek odwozić dziecko zawsze do matki (do miejsca zamieszkania dziecka) czy matka też powinna odbierać dziecko czy jest to kwestia porozumienia się czy można to ustalić przez na przykład sąd. Z góry dziękuję za odpowiedz

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Karolina Wyspiańska

Opole, Opolskie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Sty 2020 20:15

Z Pana wypowiedzi wnioskuję, że miejscem zamieszkania dziecka jest miesce zamieszkania matki, wobec czego to właśnie ona posiada uprawnienia do pobierania świadczenia. Jeżeli chodzi o odwożenie dziecka, które nie zostało konkretnie określone, powinni Państwo w tej kwestii porozumieć się między sobą.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)