2022.03.12 godz. 18:20 Goszczyn, Mazowieckie

Opieka nad córką

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Mam taką sytuację: jestem po rozwodzie, i mamy z byłym mężem 14-letnią córkę. Były mąż ma pełne prawa rodzicielskie. Córka zaś nie chce do niego jeździć i się z nim spotykać. Dziś był pod naszym domem i nagrywał że córka do niego nie wychodzi. Straszy ją że był u adwokata i że córka ma się z nim spotykać czy ona tego chce czy nie. Co mogę zrobić aby jej pomóc? Czy ona faktycznie musi wychodzić na te spotkania jeśli nie chce?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Mar 2022 18:25

Dzień dobry, w opisanej sytuacji powinna Pani sądownie zmienić częstotliwość kontaktów. Co do zasady kontakty powinny się odbywać, Pani były mąż może złożyć wniosek o ukaranie Pani za nie realizację kontaktów. Pozdrawiam