2023.09.21 godz. 13:19 Kraków, Małopolskie

Czy moge kupic ziemie (dzialke)

Wyjaśnienie sytuacji

Dzien dobry, Mam takie pytanie, czy obcokrajowec, ktory ma zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego UE , ma prawo kupic ziemie (dzialke) w Polsce? Dodam ze obcokrajowec jest z Azerbejdzanu i mieszka w Polsce 6 lat. Pracuje na umowie o pracy Dziekuej z gory Pozdrawiam, Samira Mustafayeva

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Kinga Karaś

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Wrz 2023 08:36

Szanowny Panie, Co do zasady w takiej sytuacji należy uzyskać zezwolenie ministra, na nabycie nieruchomości. Pozdrawiam serdecznie, adwokat dr Kinga Karaś
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)