2023.01.26 godz. 21:43 Warszawa, Śląskie

Wynagrodzenie w 2023r

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, mam takie pytanie, otóż w 2022 roku bylem zatrudniony na umowie o pracę z wynagrodzeniem 3500 brutto, w tym roku najniższa krajowa poszła w górę do kwoty 3490 brutto i takie pytanie czy moje wynagrodzenie w związku z tym że najnizsza krajowa idzie w gore też pójdzie w górę jesli nie bylem zatrudniony w 2022r nie na najniższa krajową ale na 3500 brutto, jak to jest liczine? Jak będzie wygladalo moje wynagrodzenie w 2023 roku ? Bardzo proszę o odpowiedz

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Sty 2023 09:13

dzień dobry, przepisy określają jedynie obowiązek wypłaty minimalnego wynagrodzenia przez pracodawcę. Żaden przepis nie obliguje do co rocznej waloryzacji pensji. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin