2021.05.04 godz. 14:18 Dąbrowa Górnicza, Śląskie

Spotkania z dzieckiem

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry mam takie pytanie po 3 latach rozstałem się z moją partnerka która miała dziecko z wcześniejszego związku. Przez 3 lata brałem czynny udział w jej wychowaniu oraz opłacałem wszystkie potrzeby. Mocno kocham to dziecko a sam niestety nie mogę mieć dzieci. Czy jest jakaś mozliwosc żeby widywać się z nią przynajmniej 1 - 2 na miesiąc w weekend

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Maj 2021 16:02

Dzień dobry, może Pan spróbować złożyć wniosek o kontakty z dzieckiem na podstawie art. 113(6) k.r.o. jako osoba, która sprawowała dłuższy czas pieczę nad dzieckiem. W takim wniosku proszę wskazywać na dobro dziecka i powstałą między Panem oraz dzieckiem zażyłość. Przekonanie Sądu do takich kontaktów, gdy nie jest Pan rodzicem może nie być łatwe, więc proszę spróbować najpierw porozumieć się z byłą partnerką odnośnie tego typu kontaktów, a dopiero później powalczyć o kontakty poprzez sąd rodzinny. Pozdrawiam i powodzenia, adw. Michał Filec