2021.12.10 godz. 18:14 Łódź-Górna, Łódzkie

Zmuszanie do szczepień.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry mam takie pytanie pracuje w żłobku. dyrektor jest wręcz za bardzo za szczepieniem i wymusza to na nas swoich pracowników. Jest to nie duży zlobek ale nas niezaszczepionych zostało 4 z całej kadry. Do dyr nie dochodzą żadne argumenty chodzi i mówi ze jak chcemy pracować to będziemy musiały zaszczepić l. Oczywiście nie daje nam tego na piśmie nie pisze na ten temat SMS w razie gdyby któraś z nas nie chciała by tego zgłosić dalej. Były już teksty do nas ze albo się szczepimy albo będziemy siedzieć na bezpłatnym urlopie ewentualnie robić codziennie testy na covid. Co mam robić ?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Gru 2021 19:26

Proszę uprzedzić dyrektora, że nie życzy Pani sobie takich komentarzy i uprzedzić, że będzie oficjalnie nagrywała rozmowy na temat obowiązku szczepień i gróźb zwolnienia. Po uprzedzeniu może Pani oficjalnie nagrywać dyrektora, nawet jeśli wyrazi sprzeciw, bo taki sprzeciw nie ma żadnego znaczenia, gdyż jest Pani uczestnikiem rozmowy. Tego typu nagrania mogą być dowodem nękania lub mobbingu.