2020.06.15 godz. 21:33 Wrocław, Dolnośląskie

Prowadzenie w stanie nietrzeźwości.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, mam takie pytanie w lutym 2019 roku jadąc samochodem zostałem zatrzymany do kontroli drogowej wydmuchałem prawie promil alkoholu zostałem zabrany na komendę policij tam dostałem pokwitowanie za zatrzymane prawo jazdy podpisałem tam też jakiś dokumenty już nie pamiętam jaki miałem wstawić się na przesłuchanie nie wstawiłem się, bo wyjechałem za granicę teraz jest wystawiony za mną list gończy i moje pytanie jest takie po jakim czasie sprawa się przedawni kiedy będę mógł wrócić do kraju pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Cze 2020 22:05

Dzień dobry, w pierwszej kolejności należałoby ustalić na jaką karę został Pan skazany? Skąd ma Pan informacje o ściganiu listem gończym? Warto te wszystkie kwestie ustalić, zanim zdecyduje się Pan na ukrywanie, bo przedawnienie karalności mija albo po 15 latach albo po 10 latach - w zależności jaką otrzymał Pan karę. Jeżeli będzie Pan potrzebował pomocy, zapraszam do kontaktu - annababiak@gmail.com Pozdrawiam, adwokat Anna Babiak
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)