2022.02.26 godz. 20:18 Warszawa, Mazowieckie

UMOWA O WYNAJEM LOKALU

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Mam umowę o wynajem lokalu do września, jest podpisana na rok chciałam by ją rozwiazać wczesniej, jakie są konsekfencje czy mogę zrobić to wczesniej, lub co się stanie jak zerwę ja przed upływem czasu.... czy są jakieś konsekfencje prawnicze? Dziękuje.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Lut 2022 18:04

Dzień dobry, jeżeli w treści umowy nie zostały zawarte zapisy dotyczące wcześniejszego rozwiązania umowy to obowiązuje ona przez czas na jaki została zawarta tj. do września. W razie wcześniejszego wypowiedzenia będzie Pani zobowiązana do zapłaty za cały okres obowiązywania umowy tj. do września. Pozdrawiam